Vývoj počítačových her
a multimediálních aplikací

Cítíš se v počítačových a mobilních hrách nebo aplikacích jako doma? Nauč se je vyvíjet a pojď studovat IT k nám. Získáš základy minimálně 6 programovacích jazyků a začneš programovat a vyvíjet už na střední. Uplatnění najdeš jak v praxi, tak můžeš pokračovat na výšku a začít pracovat s umělou inteligencí, robotizací nebo ve výzkumu a vývoji.

Informační technologie se neustále rozvíjí a hýbou světem. Potkáváme se s nimi doslova na každém rohu – mobilní telefony, počítače, tablety, domácí spotřebiče, ale i automobilový, nebo energetický průmysl a spoustu dalšího. Ve všech těchto odvětvích je vysoká poptávka po kvalitních aplikacích, které budou spolehlivě plnit svůj účel. Stejně rychle se taky vyvíjí herní průmysl, který vyžaduje zkušené programátory, kteří posunou herní tituly zase o krok dál. Poptávka po kvalitních vývojářích, ať už v oblasti her či aplikací, je proto stále vyšší, než dokáží pokrýt absolventi technických škol.

Příklady oborových předmětů

  • Programovací jazyk Java
  • Databázové systémy a MySQL
  • Programování 3D počítačových her
  • Internet, el.komunikace a sociální sítě
  • Ateliér mobilních aplikací
  • Robotika
  • Programování v C++
  • Ateliér multimediálních aplikací
  • Programování v PHP
Při studiu Vývoje počítačových her a multimediálních aplikací se seznámíš s technologiemi, jejichž výběr je odvozen z aktuálního stavu poptávky IT firem. Systém výuky je nastaven tak, aby sis jednotlivé technologie osvojil natolik, že je budeš schopen samostatně a plnohodnotně používat v praxi.

Co všechno se naučíš?

Mezi základní dovednosti, které se u nás naučíš patří schopnost porozumět a vytvářet vlastní algoritmy, tvorba webových stránek pomocí HTML 5 a CSS 3, orientace v hardwarovém a softwarovém vybavení počítače a v neposlední řadě i základní znalost počítačových sítí.

Pro tvorbu složitějších a náročnějších projektů je však nutné znát i jiné technologie. Proto tě seznámíme i s možnostmi oživení webových stránek pomocí programovacích jazyků JavaScript a PHP. S tím souvisí i znalost aktuálních možností ukládání dat pomocí databázových systémů, které jsou rovněž součástí studijního plánu; konkrétně v současnosti ještě stále nejvíce využívaný jazyk SQL a jeho aktuálně největší konkurent mongoDB. Desktopové aplikace se naučíš vyvíjet v jazycích Java a C++ a u mobilních aplikací pak v operačním systému Android.


Objev svět počítačových her

Dostaneš se ale i do světa řady současných herních hitů, jako je např. Hearthstone: Heroes of Warcraft, Cities: Skyline nebo Angry Birds. Budeš totiž programovat 2D i 3D počítačové hry v prostředí Unity, ve kterém jsou tyto hry vytvořeny. Vývoj her je doplněn virtuální realitou.

Kromě IT získáš přesah díky výtvarné průpravě, základům umělecké a průmyslové fotografie, dějinám výtvarné kultury, marketingu nebo robotice.

Ačkoli se to může zdát, IT není jen obor pro individualisty. Proto si vyzkoušíš práci v týmu, a to jak s dalšími vývojáři, tak v rámci mezioborových projektů se studenty zaměření Multimédia a digitální design a Mediální tvorba.