25. říj 2021

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Zveme všechny zájemce, aby se přišli ve dnech 5. a 6. listopadu 2021 mezi 9. a 17. hod. podívat k nám do školy. Bude pro Vás připravena prezentace o škole, ukázky prací studentů a interaktivní stanoviště jednotlivých studijních zaměření, kde si budete moct vyzkoušet, co všechno se naši studenti učí. Tak si tento datum zapište do diáře a přijďte! Budeme se na Vás těšit!

25. říj 2021

Vrať to!

Maturitní film absolventa naší školy Dalibora Herdy s názvem Vrať to! je nominován do soutěže festivalu Pražský filmový kufr v kategorii Hraný film tvůrců 16 - 20 let. Všichni Daliborovi a jeho spolutvůrcům fandíme, aby porota složená ze špičkových odborníků ohodnotila jejich film co nejlépe.

16. říj 2021

Proveďte analýzu

Analýza filmu je obsahovou součástí předmětu praktická analýza audiovizuálního díla. Proto ve středu 13. 10. předal žákům 4. ročníku zaměření mediální tvorba své zkušenosti z oblasti analýzy filmu Mgr. Radomír D. Kokeš, Ph.D., z Ústavu filmu a audiovizuální kultury Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Brno.

11. říj 2021

Zahráli jsme si na Pražáky

Studenti 4. ročníku na začátku října poznávali Prahu, její památky a krásy. Počasí jim vyšlo a všichni si to užili.

5. říj 2021

Filmové ateliéry už mají 85 let

Filmové ateliéry ve Zlíně letos slaví 85 let od svého založení. V rámci tohoto výročí bychom chtěli všechny zájemce o historii filmu v našem regionu pozvat na Dny otevřených dveří, které se uskuteční 15. a 16. října 2021 od 9 do 18 hodin. Přístupná budou odborná pracoviště v areálu, expozice filmové historie, absolvovat můžete workshopy a promítání filmů. Tak přijďte, těšíme se na Vás!

22. zář 2021

Adaptační pobyt

Naši prváci absolvovali na začátku září v penzionu na Rusavě adaptační pobyt, kde se v rámci her a různých zábavných aktivit snažili lépe poznat. Jak je vidět na fotkách, pobyt si užili.

21. zář 2021

Studentské volby

Už podruhé se naši studenti účastní Studentských voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, které probíhají ve dnech 20. a 21. září v celé republice. Pořádáním studentských voleb chce organizátor přispět k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství budoucích prvovoličů. Cílem je, aby se studenti středních škol na základě vlastních zkušeností seznámili s volebním systémem. Výsledky ukazují názory a postoje středoškoláků.

10. zář 2021

Akreditované kurzy pro učitele

Naše škola je akred­i­tová­na k provádění vzdělá­vacích pro­gramů. V tuto chvíli nabízí kurz Vývoj WWW stránek pomocí HTML, CSS a Wordpress. Více informací najdete ve složce KURZY.

1. zář 2021

Hurá do školy!

Tak už nám zase začala škola a doufáme, že nebudeme muset zase brzy přejít k distanční výuce. Druhé ročníky připravily novým prvákům přivítání, tak snad si to všichni užili a budou se do školy pořád těšit.

29. čvn 2021

Osvoboďte Karla Zemana!

Škola ožila únikovou hrou, kterou připravili učitelé pro žáky na poslední den výuky. Budovu obsadila Agentura APPE (Asociace psychoterapie paranormálních entit), které se za pomoci žáků podařilo osvobodit ducha Karla Zemana. Všem děkujeme za účast a gratulujeme třem týmům na prvních příčkách, které si odnesly sladkou odměnu.

23. čvn 2021

Bazaar pro Mary’s Meals

V pondělí 21. června, v horku věštícím pěkně vypečený týden, se naše
škola proměnila v jarmark s činorodým ruchem. Ve třídách se v rámci
prodloužené velké přestávky konzumovala pestrá sváča – párky v rohlíku,
řízečky, buchty, ovoce, muffiny, koláčky, rozkošné dezertíky a další
jídla připravená studenty a jejich rodiči. Na parkovišti se ve stínu
starých borovic usadili ‚prodejci‘ nejrůznější veteše – věcí potřebných,
roztomilých, užitečných i zcela bizarních, které všichni učitelé a žáci
přinesli darem do bazaru. Směnou za zakoupené žetony si každý mohl
pořídit, co se mu zrovna zalíbilo nebo na co měl chuť. Výtěžek akce bude
věnován hnutí Mary’s Meals, které díky nasazení všech zúčastněných může
teď zajistit 43 dětem z nejchudších zemí jídlo na celý školní rok. Máme
radost, že jsme se mohli sjednotit touto dobrou myšlenkou, prožít
příjemný den a pomoci tam, kde je to nejvíc potřeba.