24. kvě 2024

Konkurujeme MS v hokeji

Kromě maturantů se tento týden zapotili také studenti 1. - 3. ročníku. V krásném počasí a příjemné atmosféře totiž proběhl školní fotbalový turnaj! Zvítězil tým Baníček, následován Bombarďáky, Filmaři a Únikovým Východem. Všem děkujeme za parádní zápasy a skvělé výkony!!

23. kvě 2024

Grafici versus dokonalý pomocník

Několik studentů grafiky naší školy zkombinovalo své schopnosti s AI a vytvořilo jedinečné dílo do soutěže Dokonalý pomocník. Do prvního kola se celkem přihlásilo 213 prací, které zachycovaly různé oblasti. Bylo možné vidět zapojení AI ve zdravotnictví, školství, ale i jiná rozličná technologická vylepšení na téma „Jak si představuješ, že by ti AI mohla každý den pomáhat“.
Do druhého kola postoupilo pouze 10 prací. Mezi ty nejlepší se dostali i Anna Evjáková a Dominik Krupař. Soutěžící měli tentokrát kratší čas a nové téma: hokej.
Nejlepší práci odvedl Dominik se svým revolučním VR headsetem a postrojem, které by mohly proměnit způsob, jakým se hokejisté připravují na zápasy, a obsadil 1. místo. Skvělý výsledek! Blahopřejeme!

22. kvě 2024

Filmaři slaví další úspěch

Klauzurní film Pod osmnáct získal na 24. ročníku Filmového festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity 2. místo. Naši studenti 3. ročníku uspěli jako nejmladší autoři z celkem 50 většinou vysokoškolských filmů. Děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

16. kvě 2024

Přečtěte si nový Gradient

Školní rok pomalu odchází, ale nové číslo časopisu Gradient vychází!

17. dub 2024

Nejlepší hraný film do 20 let je od nás

Naši studenti se v březnu prosadili na 50. ročníku festivalu Mladá kamera v Uničově. Film Pod osmnáct, který zastupovali Ruadhán Ó'Súilleabháin, Sára Stoklasová a Jakub Sitte, získal cenu za nejlepší hraný film do 20 let. Zároveň porota vybrala film Pod osmnáct a udělila mu Divokou kartu, což znamená, že film postupuje do finále Českých vizí. Gratulujeme a máme velkou radost!

7. dub 2024

Soutěž v programování je za námi

Dne 27. března se v prostorách naší školy konalo Okresní kolo soutěže dětí a mládeže v programování pro ZŠ a SŠ z okresu Zlín.

V konkurenci dvaceti žáků se naši studenti umístili na 2. místě (Dominik Bravenec), 3. místě (Vladamír Urik) a 4. místě (Tobiáš Ondra). Dominik Bravenec byl dokonce jen jeden bod od prvního místa.


Gratulujeme!

5. dub 2024

My Elections – My EU!

Moje volby, moje EU! je mezinárodní projekt, ve kterém se sejdou zástupci z Rakouska, Itálie, Slovinska, Polska a Česka a budou kretivním způsobem vyjadřovat své postoje k aktuálním politickým tématům. Zúčastní se workshopů na italském ostrově Lampedusa a u rakouského jezera Zicksee. Výsledek projektu na téma klimatické krize a migrace bude představen přímo před Evropským parlamentem v Bruselu. Z Česka bylo vybráno ze všech přihlášených zájemců pouze pět osob, z toho tři z nich jsou žáci naší školy! Přejeme Ruhymu, Taťáně a Veronice ať se jim daří!

15. úno 2024

Nový maturitní film se rýsuje

Na půdě CHC vzniká nový maturitní film KVĚTA!

Mladá dívčí kapela KVĚTA se vydává na svůj první koncert, jenže cestu jim komplikuje porucha na starém autě. V některých momentech si ale cestu komplikují i ony samy. Společně tak musí řešit problémy, které jim cesta přinesla a se situacemi se nějak vypořádat.

Tvůrci tohoto maturitního filmu založili sbírku na Donio. Získané finanční prostředky využijí na natáčení filmů a následnou distribuci. Podpořit film můžete ZDE.

Už se těšíme na výsledek! Pokud chcete tuto cestu absolvovat s námi, neváhejte natáčení sledovat na Instagramovém účtu @film_kveta.

9. úno 2024

Ta pravá zima

Tu pravou zimu si tento týden užívali žáci naší školy na lyžařském kurzu v Nassfeldu v Rakousku. Všichni tady jsme jim trochu záviděli.

23. led 2024

Výsledky přijímacích zkoušek

Vážení uchazeči, výsledné umístění v přijímacích zkouškách najdete v záložce UCHAZEČI - Výsledky přijímacího řízení.

9. led 2024

Zlín očima studentů

V období od 15. ledna do 15. března Vás zveme na výstavu uměleckých fotografií našich studentů Creative Hill College v Dílně Městského divadla ve Zlíně.

Jako zahájení výstavy proběhne v úterý 16. ledna v 17:00 hodin setkání s autory. Na všechny se moc těšíme!

Autoři děl: Kryštof Kadeřábek, Bára Slaměnová, Michal Mužikovský, Marco Pastorio, Radovan Pilch, Maxmilián Švejnoha