20. čvn 2022

Erasmus v roli hostitele

Už od roku 2019 pracujeme na projektu virtuální laboratoře, který se kvůli Covidu musel posunout. Původně dvouletý projekt jsme zvládli realizovat během uplynulého školního roku. Byla to tak intenzivní zkušenost s několika zahraničními výjezdy. Poslední část tohoto maratonu proběhla na začátku června u nás.

Závěrem nezbývalo nic jiného než odprezentovat výsledky celoroční práce na virtuální laboratoři, která má sloužit v přírodovědných předmětech na základních školách. Proto byla také spousta času nejen ukázat prostředí Creative Hillu včetně našeho filmařského zázemí, ale také to nejlepší ze Zlína, nebo třeba brněnské science centrum Vida.

9. čvn 2022

Jak to chodí v praxi?

To se mohli po celé 2. pololetí v tomto školním roce dozvídat naši studenti. Ve výuce je totiž navštívilo celkem 20 odborníků, kteří jim poskytli pohled do své práce. Dozvěděli se tak o tom, jak to chodí při režii dokumentárního filmu, na place v pozici zvukového mistra nebo kriminalisty, nebo proč je dobré zabývat se UX designem. Kromě toho proběhly také kurzy sebeobrany, anglické konverzační hodiny s rodilými mluvčími, přednáška o kybernetické bezpečnosti a workshop well beingu a práce se stresem. Díky tomu už naše studenty nic nerozhodí a na blížících se červnových praxích se neztratí.

Odborníky ve výuce jsme mohli přivítat díky projektu Implementace krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje II

8. čvn 2022

Letošní maturanti už to mají za sebou

Po čtyřech letech strávených na Creative Hillu jsme se naposledy sešli s našimi maturanty pod jednou střechou. V prostorách zlínského divadla proběhlo slavnostní předání maturitních vysvědčení, při kterém se všichni mohli také podívat na maturitní práce a otestovat své znalosti při kvízech a hrách, které čerství absolventi připravili. Společně jsme tak uzavřeli jednu kapitolu v jejich životě, a teď už jim jen přejeme úspěšné vkročení do těch, které mají před sebou!

2. čvn 2022

Galerijní noc s Creativem

Galerijní a muzejní noc otevírá všechna zlínská umělecká a kreativní místa, a ani Creative Hill u toho nemohl chybět. Návštěvníci, kteří před spánkem upřednostnili kulturu, měli možnost se procházet po prostorách, které dříve využíval Karel Zeman nebo Hermína Týrlová. Tým studentů z Creativu byl k zastižení také v předsálí budovy 15 Baťova institutu. Tam bylo možné otestovat hry, které naši studenti vytvořili, virtuální realitu, vytvořit 2D nebo 3D grafiku a zhlédnout některé další studentské práce.

V pátek 20. 5. 2022 to zkrátka bylo nabité. Nespali jsme – šli jsme za uměním.

16. kvě 2022

Inspirováni designem

Na festival designu Zlin Design Week, který každoročně pořádají studenti UTB, se vypravili i naši grafici z 2. a 3. ročníku. Zhlédli dvě expozice vystavené v budově Baťova institutu, kde je zaujaly především absolventské práce současných i budoucích perspektivních designérů.

12. kvě 2022

Nové počteníčko

Další číslo školního časopisu je na světě, tak pěkné počtení.

2. kvě 2022

Programátoři v krajském kole

V pátek 22. dubna 2022 se v prostorách Gymnázia JAK a JŠ s právem SJZ v Uherském Brodě konalo krajské kolo soutěže v programování. Žáci naší školy soutěžili v kategorii "Programování mládež“, které se zúčastnilo 11 programátorů ze všech čtyř okresů Zlínského kraje. Své zastoupení zde mělo sedm škol (SŠ filmová, multimediální a počítačových technologií, OA Kroměříž, OA Uherské Hradiště, GJAK Uherský Brod, Gymnázium Uherské Hradiště, Gymnázium V. Meziříčí a SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm). Všichni zúčastnění do krajského kola postoupili díky dobrému umístění v rámci okresního kola soutěže. V závislosti na bodovém zisku v krajském kole lze dále postoupit do celostátního kola. Seznam postupujících do republikového kola však ještě není zveřejněn.

V konečném pořadí se naši žáci umístili takto:
6. místo: Jakub Dorničák
8. místo: Petr Liška
9. místo: Lukáš Luhan

29. dub 2022

Oslnění elektřinou

Třetí a čtvrtý (opravdu!) ročník se rozhodl vyjet na konci dubna na
základě podnětu pana učitele Michenky do Prahy - především do nově
otevřené Kunsthalle na Klárově. V plánu byla také návštěva Vnitrobloku a
výstavy plakátů MAKE ART NOT WAR (Jistě se inspirovali naším
projektovým trojdnem.). Tam se velmi nečekaně odehrála photosession v
podniku Garage 22, kde účinkovaly naše třeťačky s (nealko) drinky a
možná si tak zařídily budoucí spolupráci s touto destilerkou.
Kunsthalle nadchla veškeré osazenstvo výběrem z elity umělců kinetismu,
kybernetiky, kinematografie a počítačového umění. Oslněni elektřinou a
instalacemi Jiřího Petrboka v DSC Gallery se všichni spokojeně vrátili do
Zlína.

13. dub 2022

To jsou panoramata!

Touto větou mohou teď začínat každý den naši studenti, kteří si tento týden užívají hor na lyžařském kurzu v rakouském Tauplitzu.

11. dub 2022

Už nám to tady kvete

Jedním z programů projektového trojdne, který žáci naší školy absolvovali minulý týden, byl projekt Make flowers, not war. V rámci tohoto programu studenti sami navrhli úpravu okolí školy, zasadili keře, květiny i bylinky. Výsledkem jejich snažení je kvetoucí prostor, na který je radost se dívat.

11. dub 2022

Projektový trojden

Minulý týden se ve škole uskutečnil projektový trojden, kdy žáci napříč ročníky a zaměřeními pracovali ve skupinách na různých úkolech. Žáci si mohli vybrat z devíti programů: Gender & Archetypy v Disneyovkách, Make flowers, not war, Make art, not war, Literární (U)krajina, Land Art, CHC survival mission, Hledání pokladu, Slam poetry, Lesk a bída online her. Učitelům i žákům se práce na projektech líbila a výsledkem byly filmy, básně, květinová zahrádka, desková hra, plastika a další zajímavé výstupy.