29. čvn 2021

Osvoboďte Karla Zemana!

Škola ožila únikovou hrou, kterou připravili učitelé pro žáky na poslední den výuky. Budovu obsadila Agentura APPE (Asociace psychoterapie paranormálních entit), které se za pomoci žáků podařilo osvobodit ducha Karla Zemana. Všem děkujeme za účast a gratulujeme třem týmům na prvních příčkách, které si odnesly sladkou odměnu.

23. čvn 2021

Bazaar pro Mary’s Meals

V pondělí 21. června, v horku věštícím pěkně vypečený týden, se naše
škola proměnila v jarmark s činorodým ruchem. Ve třídách se v rámci
prodloužené velké přestávky konzumovala pestrá sváča – párky v rohlíku,
řízečky, buchty, ovoce, muffiny, koláčky, rozkošné dezertíky a další
jídla připravená studenty a jejich rodiči. Na parkovišti se ve stínu
starých borovic usadili ‚prodejci‘ nejrůznější veteše – věcí potřebných,
roztomilých, užitečných i zcela bizarních, které všichni učitelé a žáci
přinesli darem do bazaru. Směnou za zakoupené žetony si každý mohl
pořídit, co se mu zrovna zalíbilo nebo na co měl chuť. Výtěžek akce bude
věnován hnutí Mary’s Meals, které díky nasazení všech zúčastněných může
teď zajistit 43 dětem z nejchudších zemí jídlo na celý školní rok. Máme
radost, že jsme se mohli sjednotit touto dobrou myšlenkou, prožít
příjemný den a pomoci tam, kde je to nejvíc potřeba.

23. čvn 2021

Opustili nás další maturanti

I přes problémy při distanční výuce, roušky při maturitě a další nařízená opatření většina žáků úspěšně absolvovala maturitní zkoušku v naší škole. Studenti nedostali díky situaci ani stužky, proto spojili předávání maturitních vysvědčení se stužkováním. Slavnostním programem se žáci rozloučili se svými učiteli i spolužáky. Přejeme jim v dalším životě hodně úspěchů!

23. čvn 2021

Rozhýbali jsme 2 Komenský

Několik studentů a učitelů zasvětilo měsíc květen pomoci hnutí Mary’s Meals – přihlásili se totiž do kampaně Rozhýbej 2 Komenský, ve které pomohli vyběhat a na kole vyjezdit pěknou sumičku na školní obědy chudým dětem. Připojili se tak ke skupině 864 sportovců z celé České republiky, kteří v jednatřiceti květnových dnech zdolali 81 811 km. Kromě startovného, které již samo o sobě zaplatilo jídlo jednomu dítěti z chudé země téměř na celý školní rok, vysportovali dobrovolníci dalších 78 348 Kč. Sportem tedy nejen ku zdraví, ale tentokrát i k zajištění jídla a vzdělání!

10. kvě 2021

Další úspěch našich studentů

Prague International Monthly Film Festival si dává za cíl objevovat a propagovat talentované tvůrce z celého světa a prezentovat je veřejnosti. Každý měsíc vyhodnocuje porota nejlepší přihlášené snímky v několika kategoriích. V březnu 2021 uspěl i film našeho absolventa Adama Ošťádala s názvem Odliv (anglicky Clearing), který získal ocenění jako nejlepší český krátký film. Gratulujeme Adamovi (režie), Radku Ševčíkovi (kamera), Petru Chromčákovi (produkce) i celému štábu, který tvořili další studenti naší školy.

22. dub 2021

Zahájení praktické výuky

Od 26. 4. 2021 je povolena praktická výuka žáků středních škol a někteří naši žáci se díky tomu vrátí do školy. Bližší informace k provozu škol najdete v příloze.

16. bře 2021

Projektový trojden

V rámci zpestření distanční výuky se rozhodla škola uspořádat Projektový trojden. Tato akce trvala tři dny - od 17. 3. do 19. 3. Žáci si mohli vybrat z 10 různě tematicky zaměřených projektů, na kterých on-line spolupracovali se spolužáky ze všech zaměření a ročníků. Projekt byl velmi úspěšný, žáci i učitelé si ho užili. Výsledky jsou vidět v naší galerii.

16. bře 2021

Poraž učitele!

Od 22. února soupeřili učitelé a žáci v soutěži Poraž učitele! Tato aktivita měla za cíl nabourat stereotyp dnů žáků i učitelů v současné situaci. A už tady máme výsledky a gratulujeme žákům 2. C k vítězství! A ostatní, kteří nevyhráli, se určitě alespoň dobře pobavili.

18. pro 2020

Balíček pro Naději

Společně jsme ve škole přemýšleli, jakým způsobem bychom mohli alespoň trochu pomoci těm, kteří se nyní nacházejí v náročné životní nebo pracovní situaci.
Rozhodli jsme se, že podpoříme zaměstnance, kteří se dlouhodobě v nelehkých podmínkách starají o naše seniory. Vzhledem k velké časové, fyzické a psychické náročnosti každodenní péče o klienty jsou často na konci svých sil. Proto jsme ve škole vyhlásili sbírku "Balíček pro zaměstnance Naděje - domova pro seniory". Naši učitelé, žáci i jejich rodiče se ke sbírce připojili. Věříme, že alespoň malá svačina během dlouhé směny pomůže zaměstnancům Naděje načerpat nové síly, a přejeme jim, aby oni i jejich klienti prožili ve zdraví nadcházející vánoční čas a měli hodně sil do další práce.

19. lis 2020

Výsledky soutěže Vytvoř hru a vyhraj!

Tak už je to tady! Soutěž Vytvoř hru a vyhraj! zná své vítěze:
1. Erik Fismol – Lights up
2. Max Čuda – Kapík
3. Vít Schneider – Prehistorik