18. pro 2020

Balíček pro Naději

Společně jsme ve škole přemýšleli, jakým způsobem bychom mohli alespoň trochu pomoci těm, kteří se nyní nacházejí v náročné životní nebo pracovní situaci.
Rozhodli jsme se, že podpoříme zaměstnance, kteří se dlouhodobě v nelehkých podmínkách starají o naše seniory. Vzhledem k velké časové, fyzické a psychické náročnosti každodenní péče o klienty jsou často na konci svých sil. Proto jsme ve škole vyhlásili sbírku "Balíček pro zaměstnance Naděje - domova pro seniory". Naši učitelé, žáci i jejich rodiče se ke sbírce připojili. Věříme, že alespoň malá svačina během dlouhé směny pomůže zaměstnancům Naděje načerpat nové síly, a přejeme jim, aby oni i jejich klienti prožili ve zdraví nadcházející vánoční čas a měli hodně sil do další práce.

19. lis 2020

Výsledky soutěže Vytvoř hru a vyhraj!

Tak už je to tady! Soutěž Vytvoř hru a vyhraj! zná své vítěze:
1. Erik Fismol – Lights up
2. Max Čuda – Kapík
3. Vít Schneider – Prehistorik

3. lis 2020

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří on-line se uskutečnily v pátek 6. 11. a v sobotu 7. 11. 2020.

Pokud jste se jich ale nestihli zúčastnit, najdete na našich stránkách mimo jiné i videoprohlídku školy, prezentaci ředitelky školy (Představení školy), vzkazy našich absolventů zájemcům o studium (Mediální tvorba, Multimédia a digitální design, Vývoj počítačových her a multimediálních aplikací). V případě jakýchkoliv dotazů ohledně studia nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Vše si můžete prohlédnout i zde: discord.gg/7JE7vQE

3. lis 2020

Nové číslo školního časopisu

Právě vyšlo nové číslo školního časopisu. Nové je i složení redakce - překvapivě prevážně ze studentů 1. a 2. ročníku. Můžete si ho přečíst on-line na: https://cloud8h.edupage.org/cl... Myslím, že se toto číslo moc povedlo.

2. lis 2020

Velký úspěch v mezinárodní soutěži

Model Young Package je mezinárodní soutěž v obalovém designu, kterou založil v roce 1996 jeden z největších evropských výrobců obalů – společnost Model Obaly a. s.
Přestože globální pandemie účastníkům značně ztěžovala podmínky pro výrobu prototypů a limitovala možnosti odeslání jejich prací, sešly se letos v soutěži na dvě stovky návrhů z desítek zemí světa.
Studentka 4. ročníku naší školy Lucie Trojanová ráda cestuje, ale potýká se s problémem, jak sbalit všechny nejpotřebnější věci rychle a úsporně. Tento svůj problém využila a vytvořila cestovní box z papíru s miniaturami nejnutnějších kosmetických přípravků, který by však také mohl sloužit pro představení nových produktů kosmetických značek. Porota ocenila, že jednoduchý obal ladí s jemnou grafikou, je funkční a rozehrává s papírem hru, a přidělila Lucii 3. místo v kategorii Střední školy. Lucku předčili už jen dva soutěžící z Jižní Korey.
Tento úspěch nás velmi těší a Lucii gratulujeme!

26. říj 2020

Batůžkový projekt

Ve snaze podpořit Batůžkový projekt, do kterého je dnes skrze hnutí Mary's Meals zapojeno množství základních škol v České republice, vymyslela jedna z našich učitelek krátký příběh a jeden z našich studentů jej ilustroval. Vznikl tak malý dárek pro všechny děti, které se Batůžkového projektu zúčastní. A o co vlastně jde? V rámci projektu děti přinesou do školy svůj již odložený školní batoh a postupně do něj podle seznamu přidávají různé pomůcky. Každý přinese, co má nebo co koupí. Takto škola vybere třeba několik desítek batůžků, které pak putují do nejchudších zemí a slouží tamním dětem ve školách.

2. říj 2020

Distanční výuka

Nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně č. 9/2020

1. říj 2020

Mečovka vyhrála

Klauzurní film žáků 2. ročníku s názvem Mečovka v režii Petra Chromčáka vyhrál kategorii Nejlepší hraný film tvůrce do 20 let na festivalu Mladá kamera v Uničově. Gratulujeme celému štábu k úspěchu!

9. zář 2020

Evropský týden programování

Code Week (Evropský týden programování) je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. K evropské kampani této akce se připojila i naše škola, proto u nás od pátku 16. 10. do soboty 17. 10. 2020 proběhne akce Hackathon na Creative Hill College – 24hodinová soutěž žáků střední školy v programování. Žáci mají na vývoj softwaru na předem určené téma čas 24 hodin. Budou pracovat v týmech vývojářů, grafiků a webdesignerů a výsledné produkty vyhodnotí odborná porota.
Více o naší akci a EU Code Week najdete na stránkách https://codeweek.eu/view/28986...

4. zář 2020

Utužování kolektivu

Naše nové prváky čekal hned od druhého školního dne adaptační pobyt v penzionu U Ráztoky na Rusavě. Tři dny plné krásného počasí a her, při kterých žáci poznávali jak ostatní spolužáky, tak sami sebe, si všichni určitě užili.

15. čvc 2020

Akreditované kurzy pro učitele - ZRUŠENO!

Naše škola je akred­i­tová­na k provádění vzdělá­vacích pro­gramů. V tuto chvíli nabízí kurz Vývoj WWW stránek pomocí HTML, CSS a Wordpress. Více informací najdete ve složce KURZY.