23. bře 2022

Soutěž v programování

Naše škola byla Krajským úřadem Zlínského kraje pověřena pořádáním okresního kola soutěže v programování. Realizace soutěže byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž byla určena žákům základních a středních škol, kteří mohli změřit své síly v kategoriích: Programování mládež, Programování žáci, Programování webu a Programování mikrořadičů. Celkem se zúčastnilo 10 žáků ze škol zlínského okresu. Gratulujeme k úspěchu našim žákům Petru Liškovi za 1. místo, Jakubu Dorničákovi, který obsadil stříbrnou pozici, a Lukáši Luhanovi, který se umístil na 3. místě (všichni v kategorii Programování mládež), a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

15. bře 2022

Už se to blíží

Maturity se blíží, a tak naši čtvrťáci už pracují na maturitních projektech. Z natáčení maturitního filmu „Každá vteřina s Kateřinou“ přinášíme několik fotek.

16. úno 2022

Workshop o oboru UX

Koncem ledna se studenti zaměření Multimédia a digitální design zúčastnili workshopu na téma „Úvod do oboru UX“. Lektor Marian Vařecha se zabývá informační architekturou v rámci user experience a interface designu. Našim žákům přiblížil témata: uživatelský výzkum, informační architektura, interakční design, testování použitelnosti. Osobně si pod jeho vedením vyzkoušeli např. card sorting a design studio.

5. úno 2022

Výsledky jsou tady!

Výsledky přijímacích zkoušek najdete v záložce UCHAZEČI.


2. úno 2022

Jsme ve finále!

Febiofest a Noc filmových nadějí jsou akce, které zná téměř každý. Do finále obou těchto přehlídek filmové tvorby se probojovaly naše studentky 4. ročníku. V září proběhlo v Praze vyhlášení vítězů za nejlepší dokumentární film na téma „Moje město“. Mezi šest nejlepších se dostala Tereza Mamulová se svým dokumentem. 14. ročník Noci filmových nadějí měl celkem 6 kategorií: animovaný film, hraný film, dokument, filmař do 15 let a poprvé se v tomto ročníku objevily kategorie film noir a scénář. A právě v poslední kategorii – scénář – se do finále probojovala Eliška Hamerníková (na fotografii první zprava) se svým textem Každá vteřina s Kateřinou. Oběma gratulujeme a těšíme se na jejich další filmové počiny.

26. led 2022

Nové číslo školního časopisu

Pro ty, kteří už se nemohli dočkat, i pro všechny ostatní máme nové číslo školního časopisu.

26. led 2022

Jak zachránit planetu a ještě vyhrát?

Organizace ADRA každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší komis na téma „Cíle udržitelného rozvoje“. Naši studenti si tuto soutěž nenechali ujít a uspěli! Žákyně 3. ročníku Veronika Gazdová a Věra Kouřilová se umístily se svými komiksy ve vybrané kategorii na 1. místě a Denisa Jahodová z 2. ročníku obsadila 2. pozici. Gratulujeme! Vítězné komiksy vybrali zástupci organizace ADRA ve spolupráci s odbornou porotou, již tvořili komiksoví tvůrci a ilustrátoři Kuba Plachý a Tereza Šajnerová. Z úspěchu našich grafiček máme velkou radost!

3. led 2022

TALENTOVÉ ZKOUŠKY

Vážení uchazeči, zítra začínají talentové zkoušky, které jsou součástí přijímacího řízení pro studium v naší škole. Pozvánky s termíny jsme vám posílali v prosinci. Teď se na vás už moc těšíme! Jen bychom vás chtěli upozornit, že po celou dobu pobytu v naší škole musíte mít nasazený respirátor. Přejeme všem hodně úspěchů!

25. říj 2021

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat na Dny otevřených dveří 5. a 6. listopadu. I přes složitou situaci kvůli covidu byla účast velká, napočítali jsme přes 700 zájemců o prohlídku naší školy. Pokud se chcete podívat na prezentaci školy, tady je:

25. říj 2021

Vrať to!

Maturitní film absolventa naší školy Dalibora Herdy s názvem Vrať to! je nominován do soutěže festivalu Pražský filmový kufr v kategorii Hraný film tvůrců 16 - 20 let. Všichni Daliborovi a jeho spolutvůrcům fandíme, aby porota složená ze špičkových odborníků ohodnotila jejich film co nejlépe.