16. kvě 2022

Inspirováni designem

Na festival designu Zlin Design Week, který každoročně pořádají studenti UTB, se vypravili i naši grafici z 2. a 3. ročníku. Zhlédli dvě expozice vystavené v budově Baťova institutu, kde je zaujaly především absolventské práce současných i budoucích perspektivních designérů.

12. kvě 2022

Nové počteníčko

Další číslo školního časopisu je na světě, tak pěkné počtení.

2. kvě 2022

Programátoři v krajském kole

V pátek 22. dubna 2022 se v prostorách Gymnázia JAK a JŠ s právem SJZ v Uherském Brodě konalo krajské kolo soutěže v programování. Žáci naší školy soutěžili v kategorii "Programování mládež“, které se zúčastnilo 11 programátorů ze všech čtyř okresů Zlínského kraje. Své zastoupení zde mělo sedm škol (SŠ filmová, multimediální a počítačových technologií, OA Kroměříž, OA Uherské Hradiště, GJAK Uherský Brod, Gymnázium Uherské Hradiště, Gymnázium V. Meziříčí a SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm). Všichni zúčastnění do krajského kola postoupili díky dobrému umístění v rámci okresního kola soutěže. V závislosti na bodovém zisku v krajském kole lze dále postoupit do celostátního kola. Seznam postupujících do republikového kola však ještě není zveřejněn.

V konečném pořadí se naši žáci umístili takto:
6. místo: Jakub Dorničák
8. místo: Petr Liška
9. místo: Lukáš Luhan

29. dub 2022

Oslnění elektřinou

Třetí a čtvrtý (opravdu!) ročník se rozhodl vyjet na konci dubna na
základě podnětu pana učitele Michenky do Prahy - především do nově
otevřené Kunsthalle na Klárově. V plánu byla také návštěva Vnitrobloku a
výstavy plakátů MAKE ART NOT WAR (Jistě se inspirovali naším
projektovým trojdnem.). Tam se velmi nečekaně odehrála photosession v
podniku Garage 22, kde účinkovaly naše třeťačky s (nealko) drinky a
možná si tak zařídily budoucí spolupráci s touto destilerkou.
Kunsthalle nadchla veškeré osazenstvo výběrem z elity umělců kinetismu,
kybernetiky, kinematografie a počítačového umění. Oslněni elektřinou a
instalacemi Jiřího Petrboka v DSC Gallery se všichni spokojeně vrátili do
Zlína.

13. dub 2022

To jsou panoramata!

Touto větou mohou teď začínat každý den naši studenti, kteří si tento týden užívají hor na lyžařském kurzu v rakouském Tauplitzu.

11. dub 2022

Už nám to tady kvete

Jedním z programů projektového trojdne, který žáci naší školy absolvovali minulý týden, byl projekt Make flowers, not war. V rámci tohoto programu studenti sami navrhli úpravu okolí školy, zasadili keře, květiny i bylinky. Výsledkem jejich snažení je kvetoucí prostor, na který je radost se dívat.

11. dub 2022

Projektový trojden

Minulý týden se ve škole uskutečnil projektový trojden, kdy žáci napříč ročníky a zaměřeními pracovali ve skupinách na různých úkolech. Žáci si mohli vybrat z devíti programů: Gender & Archetypy v Disneyovkách, Make flowers, not war, Make art, not war, Literární (U)krajina, Land Art, CHC survival mission, Hledání pokladu, Slam poetry, Lesk a bída online her. Učitelům i žákům se práce na projektech líbila a výsledkem byly filmy, básně, květinová zahrádka, desková hra, plastika a další zajímavé výstupy.

23. bře 2022

Soutěž v programování

Naše škola byla Krajským úřadem Zlínského kraje pověřena pořádáním okresního kola soutěže v programování. Realizace soutěže byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž byla určena žákům základních a středních škol, kteří mohli změřit své síly v kategoriích: Programování mládež, Programování žáci, Programování webu a Programování mikrořadičů. Celkem se zúčastnilo 10 žáků ze škol zlínského okresu. Gratulujeme k úspěchu našim žákům Petru Liškovi za 1. místo, Jakubu Dorničákovi, který obsadil stříbrnou pozici, a Lukáši Luhanovi, který se umístil na 3. místě (všichni v kategorii Programování mládež), a postupujícím přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

15. bře 2022

Už se to blíží

Maturity se blíží, a tak naši čtvrťáci už pracují na maturitních projektech. Z natáčení maturitního filmu „Každá vteřina s Kateřinou“ přinášíme několik fotek.

16. úno 2022

Workshop o oboru UX

Koncem ledna se studenti zaměření Multimédia a digitální design zúčastnili workshopu na téma „Úvod do oboru UX“. Lektor Marian Vařecha se zabývá informační architekturou v rámci user experience a interface designu. Našim žákům přiblížil témata: uživatelský výzkum, informační architektura, interakční design, testování použitelnosti. Osobně si pod jeho vedením vyzkoušeli např. card sorting a design studio.