11. říj 2019

24 HOURS Animation Contest for Students

Žáci naší školy se zúčastnili soutěže 24 HOURS Animation Contest for Students,
která má studenty naučit spolupráci, trpělivosti a především dodržování termínů. Díky tomu vlastně soutěž původně vznikla. Její zakladatel Aubry Mintz před sedmnácti lety zadal svým studentům týmový projekt. Ti jej však neustále odkládali. Když za ním přišli s žádostí o posunutí termínu, dal jim poslední šanci – šibeniční termín: „Buď mně do 24 hodin ukážete hotový projekt, nebo jste neprošli mým předmětem." Nakonec se jim podařilo během jedné bezesné noci projekt dokončit a od té doby se každoročně schází studenti animace z celého světa, aby za 24 hodin vytvořili krátký, třicetivteřinový film. Pravidla jsou přísná a odevzdání jen pár vteřin po termínu končí diskvalifikací.

Naši žáci soutěžili po boku dalších 1500 studentů především z vysokých škol z celého světa a byli jedinými reprezentanty středních škol z celé České republiky.

7. kvě 2019

Můj první milion

Zástupci naší školy nechyběli na 12. ročníku projektu Můj první milion. Tato akce patří už neodmyslitelně do kalendáře důležitých projektů podporujících podnikatelské myšlení ve Zlínském kraji. Studentky Júlia Povýšilová a Tereza Chovancová prezentovaly svůj projekt Re:wear, který se zaměřil na metodu obnovování látek a vytváření nových kusů oblečení.Přejeme jim, aby svého prvního milionu dosáhly co nejdříve!

7. kvě 2019

Německá soutěž
Visionen für die Zukunft

Studenti naší školy vyhráli regionální soutěž nápadů na filmové projekty s tematikou životního prostředí, kterou vyhlásil začátkem tohoto roku německý Goethe-Institut v Praze.Julie Minichová, Stanislav Palát a Leon Holub předložili v polovině dubna odborné porotě své nápady a vyhráli účast na filmovém semináři vedeném profesionály z oboru.

15. dub 2019

Gold for Kačka

Naše studentka Kateřina Grossmannová nás skvěle reprezentovala v krajském kole Konverzační soutěže v anglickém jazyce, které proběhlo v březnu na Obchodní akademii Tomáše Bati ve Zlíně.

8. dub 2019

Projekt Erasmus+
partnerství mezi školami

V termínu 18. – 22. 3. 2019 uspořádala Střední škola filmová, multimediální a počítačových technologií setkání účastníků projektu 3Ducation Through Cultural Voyages (číslo projektu 2017-1- CZ01-KA219- 035595) v rámci programu Erasmus+ partnerství mezi školami.

01 04 2019 17 10 43
1. dub 2019

Natáčení nového filmu

Vybraní studenti naší školy zažívají na vlastní kůži atmosféru profesionálního natáčení, a sice nového hraného snímku režiséra Bohdana Slámy s názvem Krajina ve stínu. Podívejte se na natáčení i vy prostřednictvím několika fotografií na facebooku naší školy.

06 12 2018 13 57 35
6. pro 2018

Novinky
z mezinárodních festivalů

Krátký film Jak se stát umělcem, který natočili naši dva studenti třetího ročníku, se dostal až na mezinárodní filmové festivaly ve Španělsku, Slovinsku, Brazílii a Texasu. Celý článěk si můžete přečíst zde.

8. říj 2018

Erasmus+ KA1
vzdělávání pedagogů

V rámci klíčové akce 1 v oblasti školního vzdělávání probíhá projekt zaměřený na vzdělávání pedagogů s názvem Krok do Evropy.

8. říj 2018

Setkání koordinátorů
projektu Erasmus+ KA2

Ve dnech 30.11. – 3.11. 2017 proběhlo první setkání koordinátorů projektu Erasmus+ v Praze a ve Zlíně. Cílem setkání bylo naplánovat program a harmonogram následujících setkání v ostatních zemích a zadat úkoly, které bude každá země v projektu plnit.

8. říj 2018

Erasmus+ KA2
spolupráce mezi školami

Od 1. září 2017 je naše škola součástí dvouletého projektu probíhajícího v rámci programu Erasmus+, Klíčová Akce 2: Strategická partnerství mezi školami. Projekt se nazývá 3Ducation through cultural voyages a jedná se o partnerství mezi čtyřmi evropskými školami