7. dub 2024

Soutěž v programování je za námi

Dne 27. března se v prostorách naší školy konalo Okresní kolo soutěže dětí a mládeže v programování pro ZŠ a SŠ z okresu Zlín.

V konkurenci dvaceti žáků se naši studenti umístili na 2. místě (Dominik Bravenec), 3. místě (Vladamír Urik) a 4. místě (Tobiáš Ondra). Dominik Bravenec byl dokonce jen jeden bod od prvního místa.


Gratulujeme!

5. dub 2024

My Elections – My EU!

Moje volby, moje EU! je mezinárodní projekt, ve kterém se sejdou zástupci z Rakouska, Itálie, Slovinska, Polska a Česka a budou kretivním způsobem vyjadřovat své postoje k aktuálním politickým tématům. Zúčastní se workshopů na italském ostrově Lampedusa a u rakouského jezera Zicksee. Výsledek projektu na téma klimatické krize a migrace bude představen přímo před Evropským parlamentem v Bruselu. Z Česka bylo vybráno ze všech přihlášených zájemců pouze pět osob, z toho tři z nich jsou žáci naší školy! Přejeme Ruhymu, Taťáně a Veronice ať se jim daří!

15. úno 2024

Nový maturitní film se rýsuje

Na půdě CHC vzniká nový maturitní film KVĚTA!

Mladá dívčí kapela KVĚTA se vydává na svůj první koncert, jenže cestu jim komplikuje porucha na starém autě. V některých momentech si ale cestu komplikují i ony samy. Společně tak musí řešit problémy, které jim cesta přinesla a se situacemi se nějak vypořádat.

Tvůrci tohoto maturitního filmu založili sbírku na Donio. Získané finanční prostředky využijí na natáčení filmů a následnou distribuci. Podpořit film můžete ZDE.

Už se těšíme na výsledek! Pokud chcete tuto cestu absolvovat s námi, neváhejte natáčení sledovat na Instagramovém účtu @film_kveta.

9. úno 2024

Ta pravá zima

Tu pravou zimu si tento týden užívali žáci naší školy na lyžařském kurzu v Nassfeldu v Rakousku. Všichni tady jsme jim trochu záviděli.

23. led 2024

Výsledky přijímacích zkoušek

Vážení uchazeči, výsledné umístění v přijímacích zkouškách najdete v záložce UCHAZEČI - Výsledky přijímacího řízení.

9. led 2024

Zlín očima studentů

V období od 15. ledna do 15. března Vás zveme na výstavu uměleckých fotografií našich studentů Creative Hill College v Dílně Městského divadla ve Zlíně.

Jako zahájení výstavy proběhne v úterý 16. ledna v 17:00 hodin setkání s autory. Na všechny se moc těšíme!

Autoři děl: Kryštof Kadeřábek, Bára Slaměnová, Michal Mužikovský, Marco Pastorio, Radovan Pilch, Maxmilián Švejnoha

15. pro 2023

Naši absolventi na mezinárodní scéně

Dva filmy bývalých studentů CHC Radka Ševčíka a Petra Chromčáka, kteří v současné době studují na VŠMU v Bratislavě, se dostaly na mezinárodní festivaly. Radek je budoucí dokumentarista a Petr studuje střih. Společně natočili dokument o útoku v baru v Bratislavě s názvem Otrávená studňa, který se dostal na festivaly:
20th The International Film and Television Festival SIMFEST, Romania – získali cenu za kameru (Special Prize for Best Picture)
4th Queer Wave: The Cyprus LGBTQIA+ film festival Cyprus
10th Internacional Queer Film Festival Playa del Carmen Mexico
6th BEAST International Film Festival, Portugal
28th LesGaiCineMad, Madrid International LGBTI Film Festival
24th Mezipatra Queer Film Festival Praha & Brno
12nd Seoul International PRIDE Film Festival South Korea
21th Beijing Queer Film Festival, PRC
17. Filmový festival inakosti Bratislava
42nd Filmschoolfest Munich Germany

V roce 2022 byl Radek vybraný jako finalista filmového akcelerátoru Taiwan Pitch, díky čemuž měli i s Petrem možnost pobývat přímo na Tchaj-wanu a natočit tam krátký film o místní karaoke kultuře Inner Need of Karaoke. Tento film mohli zhlédnout návštěvníci 40. ročníku festivalu Kassel Dokfest Germany.

4. pro 2023

Grafici opět bodují!

Naši studenti opět zabodovali v komiksové soutěži "Promluv k světu bublinou". V sobotu si slavnostně v Praze převzali ceny grafici z 2.B. V kategorii Naše planeta získala první místo Hanka Čechová a v kategorii Bezpečný svět získal třetí místo Šimon Čepický. Gratulujeme!

21. lis 2023

START21ART

Už potřetí dostanou studenti uměleckých oborů v Čechách i na Slovensku možnost zúčastnit se výtvarné soutěže START21ART. I naši žáci Alan Galas, Tomáš Jura, Andrea Plánková a Denisa Polínková budou bojovat o vítězství, tak jim všichni držme palce!

8. lis 2023

Není gradient jako Gradient!

Gradient je diferenciální operátor, jehož výsledkem je vektorové pole vyjadřující směr a velikost největší změny skalárního pole. ... Pokud tomu taky nerozumíte, přečtěte si raději náš školní časopis Gradient. Nové číslo právě vyšlo!