24 HOURS Animation Contest for Students

Žáci naší školy se zúčastnili soutěže 24 HOURS Animation Contest for Students,
která má studenty naučit spolupráci, trpělivosti a především dodržování termínů. Díky tomu vlastně soutěž původně vznikla. Její zakladatel Aubry Mintz před sedmnácti lety zadal svým studentům týmový projekt. Ti jej však neustále odkládali. Když za ním přišli s žádostí o posunutí termínu, dal jim poslední šanci – šibeniční termín: „Buď mně do 24 hodin ukážete hotový projekt, nebo jste neprošli mým předmětem." Nakonec se jim podařilo během jedné bezesné noci projekt dokončit a od té doby se každoročně schází studenti animace z celého světa, aby za 24 hodin vytvořili krátký, třicetivteřinový film. Pravidla jsou přísná a odevzdání jen pár vteřin po termínu končí diskvalifikací.

Naši žáci soutěžili po boku dalších 1500 studentů především z vysokých škol z celého světa a byli jedinými reprezentanty středních škol z celé České republiky.