Programátoři v krajském kole

V pátek 22. dubna 2022 se v prostorách Gymnázia JAK a JŠ s právem SJZ v Uherském Brodě konalo krajské kolo soutěže v programování. Žáci naší školy soutěžili v kategorii "Programování mládež“, které se zúčastnilo 11 programátorů ze všech čtyř okresů Zlínského kraje. Své zastoupení zde mělo sedm škol (SŠ filmová, multimediální a počítačových technologií, OA Kroměříž, OA Uherské Hradiště, GJAK Uherský Brod, Gymnázium Uherské Hradiště, Gymnázium V. Meziříčí a SŠIEŘ Rožnov pod Radhoštěm). Všichni zúčastnění do krajského kola postoupili díky dobrému umístění v rámci okresního kola soutěže. V závislosti na bodovém zisku v krajském kole lze dále postoupit do celostátního kola. Seznam postupujících do republikového kola však ještě není zveřejněn.

V konečném pořadí se naši žáci umístili takto:
6. místo: Jakub Dorničák
8. místo: Petr Liška
9. místo: Lukáš Luhan